Wybór zdrowego odżywiania wcale nie musi oznaczać nudnych, bezsmakowych i jednakowych potraw.
Dzisiaj mam dla Was propozycję śniadaniową - placuszki owsiane. Odkąd zjadam te placuszki, nic innego nie jest mi w stanie zastąpić śniadania, a w dni treningowe placuszki z dodatkiem odżywki białkowej tworzą najlepszy potreningowy posiłek. Próbowałam już kilka różnych wersji tych placuszków z wielu różnych przepisów, aż stworzyłam swój idealny. Możliwe, że gdzieś już ten przepis się pojawił. Musicie wypróbować sami ! Jeśli przejadła Wam się owsianka to koniecznie zobaczcie przepis na te pyszności. 2 składniki - banał, każdy sobie z tym poradzi. Dla tych, którzy liczą makro, na dole postu ich wartość kaloryczna.
Przepis zawiera gluten, bezglutenowców zapraszam na kolejny fit przepis - szarlotka bez glutenu i cukru.
Składniki:
- średnie jajko - jeśli ograniczacie tłuszcz dajcie 2 białka
- 4 płaskie łyżki mieszanki płatków - u mnie to płatki owsiane, płatki orkiszowe, otręby owsiane, otręby orkiszowe zmieszane w jednakowych ilościach
- można dodać 1 łyżeczkę siemienia lnianego - jeśli ktoś dba o zdrowe tłuszcze, dla tych którzy nie lubią polecam siemię mielone.
- dowolne dodatki - dowolne owoce, masło orzechowe, wiórki kokosowe, dżem, polewa czekoladowa, syrop klonowy itd... u mnie króluje 100% masło orzechowe + banan, a z kolei moja mama łączy banana z truskawkami
1. Kładziemy patelkę na średnim gazie by dobrze się nagrzała, kiedy położymy placuszki na rozgrzaną patelnię, nie przywrą nam.
2. Bełtamy jajo - nie musimy robić tego dokładnie.
3. Dodajemy płatki i siemię.
4. Mieszamy - najlepsze ciasto to takie, które jest nie za rzadkie, wtedy płatki bardziej się uprażą i będą zdecydowanie lepsze.
5. I siup na patelnię - ja zrobiłam z mojego ciasta 3 placuszki bo w takiej formię lubię je najbardziej, możecie zrobić równie dobrze jeden duży placek.
6. Patelnię przykrywamy i czekamy.
7. Odwracamy na drugą stronę, kiedy zobaczymy, że wierzch placuszków się już ściął, czekamy.
8. Ściągamy z patelni, kiedy spód placuszków jest przypieczony.
9. Czas na dodatki:
I smacznego ! :)
Dajcie znać czy przepis Wam wyszedł.
Wartości odżywcze
dla całości, bez dodatków:
kalorie: 191 kcal
białko: 11,8 g
węglowodany: 20,4 g
tłuszcze: 8,6 g
Wygląda bardzo apetycznie! ;)
OdpowiedzUsuńjuż wiem, co będę mieć na kolację :D
pozdrawiam, http://lori-nori.blogspot.com/
ciekawy przepis, z chęcią wypróbuję :))
OdpowiedzUsuńwyglądają przepysznie!
OdpowiedzUsuńplacuszki też świetne!
OdpowiedzUsuńMoje klimaty;-))
Na pewno wypróbuję przepisy :) mam pytanie czy Ty zaczynasz dopiero wklejać dietetyczne przepisy? czy ja ich nie moge znaleźć?
OdpowiedzUsuńDopiero zaczynam, ale będzie tego na pewno więcej :) Pojawił się jeszcze przepis na szarlotkę bez cukru - http://patrisyastyle.blogspot.com/2014/09/fit-przepisy-beglutenowa-szarlotka-bez.html a w tym tygodniu będzie następny - na czekoladowe muffinki :)
UsuńDziękuję i czekam na kolejne pysznosci :)
Usuń